Shkenca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkenca

Mire se erdhet
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Çfarë është dashuria?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Egzonho
Admin
Egzonho


Numri i postimeve : 46
Join date : 19/02/2009
Age : 30

Çfarë është dashuria? Empty
MesazhTitulli: Çfarë është dashuria?   Çfarë është dashuria? EmptyTue Mar 03, 2009 8:37 pm

Çfarë është dashuria?

Çfarë është dashuria? Unë mendoj se askush nuk e di të vërtetën përshkak se ajo është një ndjenje shumë subjektive. Po të më kishte pyetur mua dikush para katër viteve rreth përkufizimit të dashurisë, përgjigjja do të merrte një drejtim krejt tjetër. Dashuria është besim, është shpresë, është forcë. Fjala dashuri përfshin shumë fusha të jetës: dashuria ndaj nënës, ndaj shokut, ndaj jetës, ndaj vetvetes, ndaj bashkëshortit/es, etj. Gëzimi më i madh është kur të dashurojë dikush. Është njëra prej gjërave më hyjnore të njerzimit, është gjendja më e ëmbël që ekziston. Me mijëra kënga dhe libra mundohen ta kapin dashurinë me fjalë, por një njeri i cili nuk e ka përjetuar atë nuk mundet ta dijë se çfarë forcash e çfarë gjendje gëzimi ajo të servir. Jeta pa dashuri është një vdekje e ngadalshme dhe e tmerrshme. Unë do të preferoja një jetë pa bukë se kjo është një sigurim për një vdekje të shpejtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://shkenca.albanianforum.net
 
Çfarë është dashuria?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qka eshte dashuria per ju
» Diego: Serie A është liga me e mirë në botë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shkenca :: Bisedë & Argetim :: Dashuria-
Kërce tek: