Shkenca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkenca

Mire se erdhet
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Egzonho
Admin
Egzonho


Numri i postimeve : 46
Join date : 19/02/2009
Age : 30

Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona Empty
MesazhTitulli: Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona   Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona EmptyFri Feb 20, 2009 2:52 pm

Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona
Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona F.0220100847920_m
Sulmuesi i Barcelonёs, Lionel Mesi.

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, e sheh sulmuesin e Barcelonёs, Lionel Mesi, si lojtarin më tё mirë në botë.

Wenger beson se ai kishte parё lojtarin më tё mirë në botë, kur kishte përcjellё ndeshjen kur Argjentina mposhti Francën me rezultat 2-0, javën e kaluar.

“Ishte një superyll absolut nё fushё dhe ai ishte Lionel Mesi. Unë do të paguaja për ta parë atë, sepse është vërtet kënaqësi ta shohësh atё duke luajtur. Shoh mjaft ngjashmëri mes tij dhe Maradonёs, edhe pse unë duhet të them se Mesi ёshtё nё favor”, ka thёnё Wenger.

“Mos të harrojmë se ai është ende i ri, në të njëjtën moshë si Cesc. Ne atë e njihnim kur luante në të njëjtin ekip tё tё rinjve me Cesc, por kurrë nuk kishim rast pёr tё marrё atё, pasi familja e tij ishte në Barcelona dhe ai ishte i lidhur me klubin”, ka shtuar francezi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://shkenca.albanianforum.net
 
Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shkenca :: Sport :: Sporti Nderkombëtar-
Kërce tek: