Shkenca

Mire se erdhet
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Detyre e shtire

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Egzonho
Admin
avatar

Numri i postimeve : 46
Join date : 19/02/2009
Age : 25

MesazhTitulli: Detyre e shtire   Sat Feb 21, 2009 1:47 pm

Në një tubim ndërkombëtarë janë tubuar një grup spanjoll, fin-landez,
mongol dhe vietnamez, gjithsejt 21.Pesë nga këta flasin
spanjolishten,14 flasin gjuhën finlandeze, 14 gjuhën mongole dhe
10gjuhën vietnameze.Një spanjoll flet vetëm gjuhën e vet.Dy finlandez
flasin mongolishten dhe vietnamishten, por nuk flasin spanjolisht.Nga
të mbeturit askush nuk flet më shumëse dy gjuhë.Tetë vetë flasin
finlandishten dhe mongolishten.
Sa spanjoll flasin vietnamishten?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://shkenca.albanianforum.net
 
Detyre e shtire
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shkenca :: Te mësojmë me shume :: Matematikë-
Kërce tek: