Shkenca

Mire se erdhet
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Udinese dhe City barazojnë nё udhëtim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Egzonho
Admin
avatar

Numri i postimeve : 46
Join date : 19/02/2009
Age : 25

MesazhTitulli: Udinese dhe City barazojnë nё udhëtim   Fri Feb 20, 2009 1:08 am

Udinese dhe City barazojnë nё udhëtim

Lojtarёt e Cityt duke festuar golin e parё.

Ekipi italian Udinese edhe pse avancoi me dy gola, nuk arriti tё shënojё fitore, duke barazuar 2-2 nё fushё tё ekipit polak Lech Poznan, ndërsa me po tё njëjtin rezultat ka përfunduar edhe ndeshja mes Copenhagen dhe Manchester Cityt.

Sulmuesi italian Fabio Quagliarella hapi rezultatin në fillim të pjesës së dytë (50’), para se një autogol nga mbrojtësi i Manuel Arboleda tё dyfishoi epёrsinё pёr vizitorët, pesë minuta më vonë (50’).

Megjithatë, Udinese u kapën nё befasi, pasi polakët shënuan dy herё nё 10 minutat e fundit tё ndeshjes. Sulmuesi Hernan Rengifo ngushtoi disavantazhin nё minutën e 81-tё, para se Arboleda tё pёrmirёsojё gabimin, pёr tё barazuar, gjashtë minuta para fundit tё kohës sё rregullt (84’).

Edhe Manchester City dy herё kaloi nё epërsi nё udhëtim tek ekipi danez Copenhagen (golat: Onuoha, 30', dhe Ireland, 61'), por vendasit dy herё arritën tё barazojnë rezultatin, tё dytёn herё nё kohёn shtesё (Almeida, 56', dhe Vingaard, 90').
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://shkenca.albanianforum.net
 
Udinese dhe City barazojnë nё udhëtim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shkenca :: Sport :: Sporti Nderkombëtar-
Kërce tek: